Vizuālās mākslas darbu virtuāla izstāde TU NEESI VIENS / VĒSTULES KAIMIŅIEM

4pilsetas

Četru valstu, četru pilsētu, četru mākslas skolu sadarbība.

Dalībnieki.

  • Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas
  • Klaipėda Vydūnas Gymnasium un Klaipeda students self-expression centre art group “Painting in a Different Way”
  • Tartu Children’s Art School
  • Espoo School of Fine Arts

Izstādes tēma.
Tu neesi viens. Saziņa ir svarīga dzīves sastāvdaļa. Tā notiek visur, kur vien dzīvo cilvēki. Saziņas formas mainās atkarībā no apstākļiem. Visos laikos ļaudis snieguši cits citam vēstījumus, stāstot par notikumiem, parastām un neparastām lietām, paužot jūtas, domas, atziņas, sniedzot liecības, vēstot par sapņiem un fantāzijām.
Jau simtiem vai pat tūkstošiem gadu Latvijas, Somijas, Lietuvas, Igaunijas teritorijā cilvēki dzīvo, veido attiecības, sazinās. Šodien arī mums ir visas iespējas izveidot katram savu unikālu stāstu vizuālās mākslas valodā, stāstu par ikdienu, priekiem, grūtībām, par neparasto, par sapņiem, saniegumiem un neveiksmēm, par sevi, saviem tuviniekiem un draugiem. Izstāstīsim šo stāstu katrs pašam sev un saviem vienaudžiem valstīs tepat kaimiņos, kas ir tik tuvu un vienlaikus šobrīd tomēr nošķirti.
Izveidojot kopīgu Rīgas, Tartu, Klaipēdas un Espoo jauno iedzīvotāju dienas grāmatu, vēstuli pasaulei, ieraudzīsim kā mēs dzīvojam - tik dažādi, bet varbūt arī līdzīgi.

Pasākuma norise.

  • Skolēni, konsultējoties ar skolotājiem, veido vienu vai vairākus vizuālās mākslas darbus (zīmējumus, grafikas, gleznojumus, skulptūras, objektus, fotogrāfijas, datorgrafikas, u.c.) (2020. gada rudens - 2021. gada aprīlis).
  • Katra skola izraugās 10 darbus (kopā 40 darbi) un tiek izveidota virtuālā izstāde Facebook (2021. gada maijs - jūnijs).
  • Skolas vienojas par ceļojošas izstādes (darbu oriģināli vai izdrukas) izveidi, organizēšanu (2021. gada rudens).

Seko izstādei šeit